Tragiczny wypadek koło Zielonej Góry. Nie żyje jedna osoba

15 grudnia 2023, 09:46, Anna Kluwak
fot. KM PSP Zielona Góra
Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej nr 32 tuż przed Zieloną Górą. Zderzył się tam samochód osobowy, auto dostawcze i ciężarówka. Na miejscu zginął mężczyzna kierujący osobówką. Dwóch pozostałych kierowców zostało przetransportowanych do szpitala.

W piątek 15 grudnia o godz. 8.19 dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 32 pomiędzy miejscowością Radomia a Zieloną Górą. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego, auta dostawczego oraz pojazdu ciężarowego. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej, policja, pogotowie i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ciężarówka wjechała do rowu i przewróciła się na bok. Tuż obok znajduje się również całkowicie rozbite auto dostawcze również leżące na boku, a kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymała się zmiażdżona osobówka.

- Na miejscu zginął mężczyzna kierujący samochodem osobowym. Z kolei strażacy musieli wycinać z całkowicie rozbitego dostawczego caddy kierowcę. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Ranny został również kierujący ciężarówką, który również trafił do szpitala – mówi Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy lubuskiej straży pożarnej.

Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości