Parter budynku Przemysłówki w Gorzowie zostanie przebudowany

14 grudnia 2020, 13:39
fot. archiwum
Władze Gorzowa chcą zająć się kolejną częścią budynku Przemysłówki w centrum miasta. Właśnie został ogłoszony przetarg na przebudowę parteru wraz z piwnicą oraz pierwszym i drugim piętrem budynku. Chętne firmy mogą składać swoje oferty do 11 stycznia 2021 roku.

Obecnie w budynku Przemysłówki trwają prace modernizacyjne obejmujące piętra od czwartego do siódmego. Realizacją inwestycji wartej 6 mln 990 tys. zł zajmuje się konsorcjum firm z Gorzowa Sebastian Szymański "Selektor" i BLR SP. Remont miał się zakończyć do lipca 2020 roku, jednak tak się nie stało i według ostatnich zapowiedzi wykonawcy, cztery piętra Przemysłówki będą gotowe na początku 2021 roku.

Jak się okazało, władze miasta ogłosiły właśnie przetarg na "Modernizację i wyposażenie obiektów kultury w Gorzowie", czyli na dostosowanie niskiego budynku Przemysłówki (po banku PEKAO S.A) oraz piwnicy, parteru, I i II piętra budynku wysokiego na Miejskie Centrum Kultury. Miasto czeka na zgłoszenia firm do 11 stycznia 2021 roku.

W ramach przebudowy, wykonawca będzie musiał wykonać kompleksową rewitalizację, adaptacje i remont wraz z ingerencją w konstrukcje. A także zająć się wyburzeniem zadaszenia części niskiej, jej nadbudowy i wykonania nowego zadaszenia oraz rozbudową części wejściowej budynku wysokiego. W ramach inwestycji zostanie również wybudowanych 11 miejsc parkingowych wraz z elementami małej architektury.

Prace przy realizacji inwestycji dotyczącej niskiego budynku będą mogły ruszyć w momencie, kiedy na parterze Przemysłówki zostanie zlikwidowana kaplica katedralna. Póki co, nie jest znany termin powrotu wiernych do katedry – jednak ma to nastąpić w pierwszej połowie 2021 roku. Natomiast firma, która wygra przetarg na przebudowę parteru Przemysłówki będzie miała czas na realizację prac do 31 października 2022 roku.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości