22 grudnia większość urzędów może być zamknięte. Jak to wygląda w lubuskim?

15 grudnia 2023, 14:04
W dniu 22 grudnia większość urzędów miejskich, powiatowych oraz marszałkowskich będzie zamknięta, gdyż pracownicy korzystają z dodatkowego dnia wolnego z okazji świętowania 11 listopada.

Ostatni piątek przed świętami przypadający 22 grudnia stanie się dniem wolnym dla wielu pracowników instytucji publicznych. Z uwagi na to, że Wigilia przypada na niedzielę, a dni świąteczne na poniedziałek i wtorek, wielu z nas będzie miało aż cztery dni wolnego, a niektórzy nawet pięć dni. Wśród tych szczęśliwców znajdują się również pracownicy urzędów samorządowych.

Urzędnicy odbiorą wolne za 11 listopada

W wielu z tych urzędów 22 grudnia został wyznaczony na dzień wolny z okazji obchodów Dnia Niepodległości, który w tym roku przypadł w sobotę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pracodawca musi udzielić pracownikom, zatrudnionym na podstawie umowy o pracę i pracującym 5 dni w tygodniu, dodatkowego dnia wolnego w innym terminie, jeśli święto przypada w dniu niepracującym.

Osoby planujące wizytę w urzędzie przedświątecznym piątku powinny sprawdzić godziny otwarcia danego urzędu, ponieważ niektóre mogą mieć skrócony czas pracy.

Warto dodać, że nieczynne będą nie tylko urzędy samorządowe. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że wszystkie placówki będą zamknięte 22 grudnia. W tym dniu również nie będzie możliwości skontaktowania się z konsultantem Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS. Dzień ten jest również wolny dla pracowników ZUS-u, z uwagi na to, że święto przypadającego w tym roku 11 listopada przypada na sobotę. Wolne mają także pracownicy większości powiatowych urzędów pracy.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości