Skutki wichury w Lubuskiem. Połamane drzewa i przewrócona choinka

22 grudnia 2023, 11:57, Anna Kluwak
fot. KW PSP Gorzów / Daniel Szurka
Strażacy z całego województwa lubuskiego mają pełne ręce roboty w związku z usuwaniem skutków wichury, która przechodzi przez region. W Zielonej Górze drzewo spadło na budynek akademika, a w Słubicach silny wiatr przewrócił choinkę na placu Przyjaźni. Wiatr w porywach osiąga do 100 km/h. Ostrzeżenie drugiego stopnia przed wichurą obowiązuje do sobotniego poranka.

W czwartek 21 grudnia mieszkańcy województwa lubuskiego otrzymywali alerty RCB dotyczące ostrzeżeń przed silnym wiatrem. - Uwaga! Dziś i jutro 21 i 22 grudnia prognozowany silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które możne porwać wiatr - brzmiała treść komunikatu.

Od piątkowej nocy 22 grudnia obowiązuje drugi stopień ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Prognozuje się wystąpienie bardzo silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 100 km/h, z zachodu. Ostrzeżenie drugiego stopnia będzie obowiązywało do sobotniego poranka 23 grudnia.

Skutki wichury w województwie lubuskim. Strażacy wyjeżdżali do 65 interwencji

- Na godz. 11 strażacy z województwa lubuskiego wyjechali do 65 interwencji w całym województwie lubuskim. Nie ma osób poszkodowanych - komentuje Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie.

W większości przypadków strażacy wyjeżdżali do połamanych drzew i gałęzi, uszkodzonych blach w budynkach. Przy ul. Wyspiańskiego w Zielonej Górze drzewo spadło na budynek akademika, uszkadzając dach zaparkowanego samochodu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Z kolei w Słubicach silne podmuchy wiatru przewróciły choinkę, która była ustawiona na placu Przyjaźni. Natomiast w Gorzowie wichura zerwała ogromny banner klubu żużlowego z budynku Arsenału przy ul. Chrobrgo.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości