Poranna akcja policji w Gorzowie. Miała promil alkoholu w organizmie

27 grudnia 2023, 13:33, Oprac.: Marcin Kluwak
Źródło: Lubuska Policja
W środowy poranek 27 grudnia policjanci z Gorzowa przeprowadzili akcję "Trzeźwy Poranek", podczas której zatrzymali kierującą toyotą, będącą pod wpływem alkoholu i przewożącą małe dziecko. Kobieta miała w organizmie ponad 1 promil alkoholu, co skutkowało utratą prawa jazdy. Teraz odpowie przed sądem za nieodpowiedzialne zachowanie.

Funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie, wyposażeni w alkomaty, dokonali kontroli trzeźwości blisko 1000 kierowców na głównych drogach miasta w ramach wspomnianej akcji.

Oskar Stroński z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie komentuje incydent, mówiąc: "Niestety podczas badania kierującej toyotą, urządzenie kontrolne zaświeciło się na czerwono. Szczegółowe badanie wykazało, że kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo przewoziła małe dziecko."

W wyniku incydentu policjanci pozbawili kobietę prawa jazdy, a teraz czeka ją konfrontacja z wymiarem sprawiedliwości. Za skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie grozi jej kara nawet do 2 lat więzienia.

Stroński podkreśla, że pozostali kierowcy byli trzeźwi, jednak zaznacza, że wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni być świadomi poważnego zagrożenia związanego z jazdą pod wpływem alkoholu. Działania gorzowskiej drogówki będą kontynuowane systematycznie, mając na celu zapewnienie, aby każdy uczestnik ruchu dotarł do celu spokojnie i przede wszystkim bezpiecznie.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości