Kamera zarejestrowała to zdarzenie. Wypadek na Walczaka w Gorzowie

29 grudnia 2023, 09:59, Oprac.: Marcin Kluwak
Źródło: Lubuska Policja
Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego prowadzą dochodzenie w sprawie wypadku drogowego, który miał miejsce na ulicy Walczaka. Kobieta w wieku 27 lat została potrącona przez 77-letniego kierowcę forda, a całe zdarzenie zostało uchwycone przez miejski monitoring. Nagranie zostało opublikowane przez funkcjonariuszy jako przestrogę dla innych.

W czwartek, 28 grudnia, około godziny 7:40 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w okolicy skrzyżowania ulic Walczaka i Piłsudskiego. Na miejscu policjanci ustalili, że 27-letnia kobieta, przechodząca przez przejście dla pieszych na ulicy Walczaka, została potrącona przez 77-letniego kierowcę forda, który skręcał z ulicy Piłsudskiego.

W wyniku tego tragicznego zdarzenia piesza odniosła obrażenia, w tym uraz nogi, i została przetransportowana przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że kierowca był trzeźwy. Policjanci obecnie szczegółowo analizują okoliczności tego wypadku. Więcej na ten temat: Kierujący fordem potrącił kobietę na pasach

Kamera zarejestrowała to zdarzenie. Wypadek na Walczaka w Gorzowie

Chwila potrącenia została uchwycona przez kamery miejskiego monitoringu, co skłoniło funkcjonariuszy do publikacji nagrania jako przestrogę. Policjanci apelują do zarówno kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Przemieszczając się po ulicach, należy być świadomym otoczenia i troszczyć się nie tylko o siebie, lecz także o innych uczestników ruchu.

Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak zachowa się inny uczestnik ruchu, dlatego ważne jest, abyśmy wszyscy byli czujni i ostrożni. Bezpieczeństwo na drodze to wspólna odpowiedzialność.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości