Zwłoki odnalezione w szkole w Gorzowie. "Czuć było spaleniznę"

2 stycznia 2024, 10:39, Marcin Kluwak
We wtorkowy poranek 2 stycznia w piwnicy Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Zamenhofa w Gorzowie doszło do makabrycznego odkrycia. Odnalezione zostały zwłoki mężczyzny. Według nieoficjalnych informacji ciało miało być nadpalone. Część przedmiotów w pomieszczeniu gospodarczym również uległa spaleniu.

Informacje o zdarzeniu w SP2 w Gorzowie podał serwis gorzowianin.com. - Szkoła jest na co najmniej 2 dni zamknięta. Nauczyciele mówili o wybryku chuligańskim i zadymieniu – pisała w wiadomości do redakcji portalu czytelniczka Magdalena. - Podobno w magazynku odnaleziono zwęglone zwłoki. Czy to prawda? - pyta się z kolei czytelniczka Marlena.

Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie, potwierdza, że odnaleziono zwłoki mężczyzny w wieku około 50 lat. Jednakże nie był to pracownik szkoły. Trwa proces ustalania jego tożsamości, a ciało zostanie poddane sekcji zwłok. Biegli z zakresu pożarnictwa również są zaangażowani w dochodzenie, zważywszy na fakt, że część przedmiotów w piwnicy została nadpalona.

Straż pożarna została wezwana na miejsce z zadaniem przewietrzenia pomieszczeń w szkole z powodu odczuwalnej spalenizny. Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej  potwierdził udział jednego zastępu PSP.

W związku z tragicznym zdarzeniem wszystkie lekcje w Szkołę Podstawowej nr 2 zostały odwołane na dni 2 i 3 stycznia. Katarzyna Gromiec, dyrektor szkoły, informuje, że wszelkie dodatkowe informacje będą przekazywane za pośrednictwem dziennika elektronicznego. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości