Śmiertelny wypadek na autostradzie A2. Nie żyje jedna osoba

3 stycznia 2024, 13:38, Anna Kluwak
fot. KP PSP Słubice
Na autostradzie A2 pomiędzy Rzepinem, a Świeckiem doszło do śmiertelnego wypadku. Kierujący samochodem osobowym marki ford wjechał pod ciężarówkę. Kierowca zginął na miejscu. Droga w kierunku Świecka jest zablokowana.

W środę 3 stycznia około godz. 13 na 6,9 km autostrady A2 pomiędzy Rzepinem, a Świeckiem doszło do wypadku. Na miejsce została wysłana policja, cztery zastępy straży pożarnej i pogotowie ratunkowe. W drodze był również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gorzowa, ale został zawrócony z trasy, kiedy okazało się, że doszło do śmiertelnego wypadku.

Na pasie w kierunku Świecka doszło do zderzenia samochodu osobowego marki ford i ciężarówki. - Mężczyzna kierujący samochodem osobowym wjechał pod samochód ciężarowy. Kierowca osobówki zginął na miejscu – mówi Michał Borowy, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach.

Oba pasy autostrady A2 w stronę Świecka są zablokowane. Utrudnienia potrwają kilka godzin. Jak informuje Autostrada Wielkopolska, droga może być zablokowana do co najmniej godz. 19. Policjanci na węźle w Rzepinie kierują na objazdy drogami lokalnymi.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości