Co zabrać dziecku na basen? Niezbędnik małego pływaka

9 stycznia 2024, 11:30, Artykuł sponsorowany
Basen to świetne miejsce dla dzieci, gdzie mogą doświadczyć trochę radości i w trakcie zabawy nauczyć się niezwykle ważnych umiejętności. Nauka pływania potrafi być dość długim i wymagającym procesem. Z czasem nasze maluchy będą potrzebowały coraz to nowych akcesoriów, które wspomogą rozwijanie ich umiejętności i zapewnią komfort. W co więc będzie warto zainwestować?

Dobrze dopasowany strój

Wygodny strój kąpielowy jest kluczowym elementem tego niezbędnika. Nasze dzieciaki potrafią się szybko irytować i zniechęcać. Dlatego warto zainwestować w jak najbardziej dopasowany i wygodny kostium. Taki o dobrym i elastycznym materiale, który nie będzie wpijał się w młode ciałka i powodował dyskomfortu. Zbyt mały rozmiar może doprowadzić do otarć, a za duży model może być luźny i spadać. Kostium nie powinien ograniczać ruchów. Często na basen wybiera się specjalny strój, bez dodatkowych falbanek czy spodenek, które zazwyczaj podobają się najmłodszym. Takie wzorzyste kostiumy, ze specjalnymi akcesoriami warto zachować na plażę. Podczas nauki luźne elementy mogą przeszkadzać w pływaniu. Warto jednak zapytać najmłodszych o zdanie. W końcu to one muszą czuć się swobodnie.

Podstawowe rzeczy zapewniające komfort

Wygoda i dobre samopoczucie naszych najmłodszych jest najważniejsze. Woda w basenie potrafi być zimna, chlor dokuczliwy, a kafelki śliskie. Warto więc zainwestować w dobre buty, ręczniki i poncza dla niemowląt. Nasze najmłodsze pociechy potrafią być bardzo wyczulone na chłód. Dlatego należy skupić się na zapewnieniu im ciepła przed i po wyjściu z basenu. Dobre jakościowo produkty szybko wysuszą dziecięce ciałka, a specjalne buty czy zapinane sandałki zmniejszą ryzyko poślizgnięcia. Jeśli chodzi o ręczniki i dodatkowe nakrycia, warto pamiętać o materiałach. Naturalne tworzywa będą najdelikatniejsze i najbezpieczniejsze. Możemy wybrać się na wspólne zakupy z maluchem i pozwolić mu zdecydować o konkretnych modelach i wzorach dodatków. Na rynku jest szeroka gama produktów, często z motywami z ulubionych bajek czy seriali.

Radość i zabawa

Nauka pływania w przypadku najmłodszych przebiega trochę inaczej niż zajęcia z dorosłymi. Dzieciaki bardzo często uczy się poprzez zabawę. Umiejętności pływania nabierają trochę „przy okazji”. Wszystkie dobre szkółki pływania zapewnią im odpowiednie akcesoria i dodatki. Nie musimy więc inwestować w makaroniki, rękawki czy deski wspomagające utrzymanie równowagi. Niektóre miejsca proponują również duże materace utrzymujące się na wodzie, które uwielbia większość maluchów. Zabawa polega na wdrapywaniu się na materac z wody. Często to gra wspólna, wymagająca od dzieciaków dobrej koordynacji i współpracy. Nie wszystkie baseny mają jednak zabawki tonące. To świetne dodatki dla starszych pływaków, które chcemy nauczyć nurkować. Możemy wybrać się z pociechami do sklepu i polecić im wybranie paru zabawek, które mogą potem zbierać z dna płytkich basenów. Warto zwracać uwagę na to, co podoba się naszym najmłodszym. To one będą najlepiej wiedziały, w czym im wygodnie i jakie zabawki faktycznie wykorzystają w wodzie.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości