Czy w Zielonej Górze można dobrze zarobić?

9 stycznia 2024, 11:33, Artykuł sponsorowany
Szukasz pracy w Zielonej Górze albo okolicach? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość – Zielona Góra to miejsce niezwykle przyjazne dla osób poszukujących nowej drogi zawodowej. Na jakich pracowników jest największe zapotrzebowanie i jaka jest średnia stawka pieniężna? O tym przeczytasz w naszym artykule.

Praca w Zielonej Górze – charakterystyka rynku

Co sprawia, że Zielona Góra jest tak przyjaznym miejscem dla pracowników i pracodawców? Bardzo istotna jest niezwykle niska stopa bezrobocia, która obecnie wynosi 2,9%. Jest to aktualnie jedna z najniższych stóp bezrobocia w Polsce, które stawia Zieloną Górę na początku tabeli miejsc przyjaznych do poszukiwania zatrudnienia.

Umowa o pracę to najczęściej pożądana forma współpracy w Zielonej Górze. Dzięki temu wielu pracowników może liczyć na godną stawkę, zdecydowanie wyższą niż ta minimalna i  dodatkowe benefity. Należą do nich na przykład prywatna opieka medyczna, czy dodatkowe kursy i szkolenia. Umowy zlecenie są popularniejsze w kręgach uczniowskich i studenckich, które przynoszą benefity zarówno dla pracodawcy jak i młodego pracownika.

Widoczny jest również wzrost zapotrzebowania na pracowników zdalnych i hybrydowych, nie tylko w branży informatycznej. Coraz więcej osób zatrudnionych w finansach i administracji korzysta z takiej formy pracy.

Zawody deficytowe – kogo potrzeba do pracy w Zielonej Górze?

Jest to przede wszystkim branża transportowa, której w całej Polsce brakuje pracowników. Od ręki pracę prawdopodobnie zdobędziesz również na budowie i produkcji. Deficyt na pracowników fizycznych możemy zaobserwować w większości miast w naszym kraju. Wliczają się w to również pracownicy gastronomii i usług. Zawsze brakuje sprzedawców i kasjerów.

Szukanie pracy w XXI w. nie musi być trudne. Wielu pracodawców wystawia ogłoszenia w Internecie na specjalnych stronach, które zajmują się przedstawieniem i porównywaniem ofert. Niezależnie od Twojego wykształcenia i preferowanego sektora, pracy możesz szukać pod adresem GoWork.pl. Takie wyszukiwarki z pewnością pomogą Ci zorientować się w sytuacji rynkowej miasta i jego okolic.

Zarobki w Zielonej Górze – czego można się spodziewać?

Chociaż zapotrzebowanie na zawody podstawowe jest duże, zarobki nadal obracają się w okolicach pensji minimalnej (pamiętaj o tym, że od pierwszego dnia nowego roku ta ponownie wzrośnie). Nie różni się to zbytnio od polskich standardów, albowiem mediana wynagrodzeń jest trochę niższa od mediany w kraju. 

Lepiej płatne zawody w Zielonej Górze mogą za to zdobyć osoby o wykształceniu wyższym, najczęściej z sektora informatycznego czy medycznego. Wyższej płacy mogą spodziewać się również pracownicy marketingu czy finansów, oraz dyrektorzy.

Jeśli rozglądasz się za dobrze zarobkową pracą w okolicach Zielonej Góry, sprawdź oferty dla wyżej wymienionych sektorów. Rozpocznij swoje poszukiwania w Internecie, tam możesz rozeznać się w aktualnej sytuacji rynkowej w mieście.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości