Fatalne warunki na drogach. Dochodzi do serii wypadków

11 stycznia 2024, 18:00, Anna Kluwak
fot. KPP Świebodzin
Warunki na drogach na południu województwa lubuskiego są bardzo trudne. Pada marznący deszcz, przez co drogi zamieniają w lodowisko. Na drodze S3 pomiędzy Świebodzinem, a Sulechowem doszło do kilku wypadków. Jest kilka osób poszkodowanych.

Jak relacjonują kierowcy, na południu województwa pada marznący deszcz, przez co na drogach jest bardzo ślisko. Fatalne warunki sprawiły, że w okolicach Świebodzina doszło do serii wypadków. W czwartek 11 stycznia o godz. 16.25 dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Świebodzinie otrzymał zgłoszenie o wypadku na 161 km drogi ekspresowej S3 na wysokości miejscowości Osogóra. Na miejsce zostało wysłanych łącznie pięć zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie.

Kobieta kierująca subaru jadąc od strony Sulechowa w kierunku Świebodzina, uderzyła w tył pojazdu ciężarowego. Siła uderzenia była bardzo duża. Kobieta jest w bardzo ciężkim stanie, służby walczą o jej życie. Według nieoficjalnych informacji, podawanych przez kierowców, wypadek miał być ze skutkiem śmiertelnym, ale służby, póki co nie potwierdzają tych informacji.

Na drodze ekspresowej S3 pomiędzy Świebodzinem, a Sulechowem doszło łącznie do nawet sześciu zdarzeń drogowych, w których uczestniczyło wstępnie 9 samochodów osobowych i 3 pojazdy ciężarowe.

- Warunki na drogach są fatalne, jest bardzo ślisko. W wyniku zderzenia pojazdu osobowego i ciężarowego, doszło do serii kilku zdarzeń na drodze ekspresowej S3. W międzyczasie doszło do kolejnych wypadków, tym razem na drodze wojewódzkiej 276 na odcinku Chociule - Świebodzin. Doszło tam do czterech zdarzeń drogowych – komentuje Marcin Ruciński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Droga ekspresowa S3 na odcinku Sulechów – Świebodzin oraz droga wojewódzka nr 276 są zablokowane. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

- Prosimy o zachowanie ostrożności, warunki panujące na drogach są bardzo trudne, jest bardzo ślisko - apeluje Ruciński. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości