17-latek i 19-latek z zarzutami podwójnego zabójstwa seniorek

24 stycznia 2024, 09:26
fot. Lubuska policja
Lubuscy policjanci zatrzymali 17-latka i jego 19-letniego kolegę, którzy w ubiegłym roku zabili dwie seniorki w powiecie międzyrzeckim. Motywem zabójstwa 75-letniej i 82-letniej kobiety była kradzież pieniędzy. Nastolatkowie usłyszeli zarzuty zabójstwa, grozi im do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Na początku stycznia portal lubuskie24.pl informował, że Policjantom udało się zatrzymać i tymczasowo aresztować 19-latka odpowiedzialnego za zabójstwo 75-letniej kobiety. Do tragedii doszło we wrześniu 2023 roku w Brójcach.

Policjanci prowadzili nadal śledztwo w sprawie drugiego zabójstwa seniorki do którego doszło na terenie powiatu międzyrzeckiego. W lutym 2023 roku w miejscowości Łagowiec, oddalonej zaledwie o 3 kilometry od Brójec. Tam została zabita 82-letnia kobieta. Na ciele seniorki odnaleziono ślady duszenia oraz liczne rany zadane tępym narzędziem.

- Nieustępliwa praca lubuskich policjantów oparta na wszechstronnych czynnościach operacyjnych i śledczych doprowadziła do przełomu związanego z wyjaśnieniem kolejnego zabójstwa. Już wiemy, że za śmiercią 82-latki oprócz zatrzymanego wcześniej 19-latka, stoi również jego 17-letni kolega. Jak ustalono to zabójstwo wiązało się też z zabraniem z domu ofiary pieniędzy – mówi Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

To jednak nie koniec przestępczych działań młodych mężczyzn. Śledczy ustalili kolejną ofiarę, której na szczęście udało się przeżyć. Z materiału dowodowego wynika, że między kwietniem, a czerwcem 2023 roku dwaj młodzi napastnicy chcieli zabić także 88-latkę z Brójec. Starsza kobieta przeżyła tylko dzięki temu, że napastnicy zostali spłoszeni i uciekli. Śledczy ustalili, że, przyczyną działań napastników też był motyw rabunkowy.

- Finałem tej sprawy było przedstawienie zarzutów 17 i 19-latkowi. Młodszy z nich usłyszał zarzut zabójstwa w związku z rozbojem na 82-latce oraz usiłowania zabójstwa w związku z rozbojem na 88-letniej kobiecie. 19-latek z kolei odpowie za zabójstwo 82-latki i usiłowanie zabójstwa na 88-latce, a ponadto ciążą na nim zarzuty związane z zabójstwem 75-latki z Brójec – wylicza Maludy.

Decyzją sądu obaj nastolatkowie zostali tymczasowo aresztowani. Sprawa nadzorowana jest przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wielkopolskim. Śledczy badają kolejne wątki związane z przestępcza działalnością obydwu młodych mężczyzn. Grozi im do 25 lat więzienia lub dożywocie. Policjanci wspólnie z prokuratorami wnikliwie sprawdzają, czy zatrzymani nie są odpowiedzialni za inne zbrodnie.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości