Tragedia pod Olsztynem. Awionetka runęła na ziemię

15 lutego 2024, 12:50, Oprac. Marcin Kluwak
źródło: policja.pl
Jedna osoba zginęła w tragicznym wypadku awionetki w okolicach Olsztyna. Do zdarzenia doszło w środę, 14 lutego 20204 roku w godzinach popołudniowych. Pasażer awionetki został ranny, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W środę, 14.02.2024 r., po południu, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o rozbiciu awionetki na terenie otwartym, w rejonie drogi serwisowej DK16 między Kaplitynami a Łęgajnami. Z relacji świadków wynika, że awionetka z nieznanych na ten moment przyczyn spadła na ziemię. W chwili zdarzenia na pokładzie znajdowały się dwie osoby, którym została udzielona pomoc medyczna. Niestety w wyniku zdarzenia jedna osoba zmarła pomimo udzielonej pomocy, a druga trafiła do szpitala.

Na miejscu pracowały służby. Czynności pod nadzorem prokuratora przeprowadzała grupa dochodzeniowo- śledcza oraz technik kryminalistyki. O wypadku została powiadomiona komisja ds. badania wypadków lotniczych. Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości