Grał na gitarze na Krupówkach. Artysta posiedzi teraz w więzieniu

15 lutego 2024, 17:28, Oprac. Marcin Kluwak
źródło: Policja Zakopane
W nocy grał na Krupówkach w Zakopanem. 33-letni gitarzysta z Wielkopolski, który gromadził wokół siebie publiczność, został aresztowany. Podczas policyjnej interwencji okazało się, że był poszukiwany.

Tatrzańscy policjanci często interweniują po godzinie 22.00, kiedy to mieszkańcy skarżą się na zbyt głośne zachowania niektórych turystów w centrum Zakopanego. Często interwencje dotyczą osób, które dają upust swoim umiejętnościom gry na różnych instrumentach, gromadząc wokół siebie rozbawioną alkoholem publiczność. 

Grał na gitarze na Krupówkach w Zakopanem. Artysta posiedzi teraz w więzieniu

Tak było również w środę, 14 lutego na Krupówkach w Zakopanem, gdzie 33-letni gitarzysta z województwa wielkopolskiego po godzinie 22.00 urządził sobie koncert. Podczas policyjnej interwencji okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany celem zatrzymania i doprowadzenia go do więzienia. Mężczyzna został zatrzymany i najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Tam już tak licznej publiczności mieć nie będzie.

Policjanci przypominają, że kwestię hałasowania w nocy reguluje art. 51 Kodeksu Wykroczeń. Stanowi on, iż karze podlega osoba, która „krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny…”. Jednym z warunków karalności np. spoczynku nocnego są godziny 22.00-6.00. Każda interwencja dotycząca zakłócenia ciszy nocnej może zakończyć się postępowaniem mandatowym lub skierowaniem wniosku do sądu, który za to wykroczenie może orzec karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości