Wrocławscy handlarze narkotyków zatrzymani. Cztery osoby za kratkami

15 lutego 2024, 17:36, Oprac.: Marcin Kluwak
źródło: KWP we Wrocławiu
Działania prowadzone od pewnego czasu przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Policji we Wrocławiu zaowocowały zatrzymaniem dwóch mężczyzn, u których w miejscu zamieszkania znaleziono znaczny zapas substancji używanych do produkcji narkotyków. W trakcie akcji policjanci skonfiskowali trzy sztuki broni palnej, trzynaście telefonów komórkowych oraz dużą ilość gotowych narkotyków, w tym około trzynastu litrów płynnej amfetaminy.

Na początku lutego 2024 roku kryminalni z Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec przy współpracy z funkcjonariuszami Referatu dw. z Przestępczością Narkotykową oraz z udziałem Grupy Realizacyjnej komendy miejskiej (policjanci uczestniczący przy zatrzymanych niebezpiecznych osób) zatrzymali łącznie 4 mężczyzn w wieku od 30 do 37 lat, którzy zajmowali się handlem środkami odurzającymi na znaczną skalę.

Taką też ilość zabronionych substancji policjanci z Wrocławia zabezpieczyli nie tylko w mieszkaniu, w którym zamieszkiwali podejrzani, ale także w jednej z altanek na ogródkach działkowych. Łącznie w wyniku prowadzonych działań policjanci przechwycili około 13 l płynnej amfetaminy, ponad kilogram amfetaminy, prawie 125 g marihuany, a także tabletki i kryształki, które skierowano do dalszych badań laboratoryjnych.

W mieszkaniu podejrzanych zabezpieczone zostały 3 jednostki broni palnej, wagi elektroniczne, woreczki strunowe, wiadra oraz inne sprzęty świadczące o tym, że mężczyźni mogli samodzielne wytwarzać tego rodzaju zabronione substancje, a następnie, w znacznej ilości, wprowadzać do obrotu.

Dwaj zatrzymani przebywają już, zgodnie z decyzją sądu oraz wnioskiem prokuratora, w areszcie. Wobec pozostałych dwóch zastosowano policyjny dozór. Za popełnione przestępstwa grozić im może kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości