Czołowe zderzenie dwóch aut pod Rzepinem. Nie żyje jedna osoba

15 grudnia 2020, 17:25, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej numer 134 w powiecie słubickim. Pomiędzy Rzepinem, a Lubiechnią doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych - volkswagena i volvo. Kierowca volkswagena pomimo reanimacji nie przeżył wypadku, natomiast dwie osoby z volvo w ciężkim stanie zostały zabrane do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek 15 grudnia o godz. 16.35 na 24 kilometrze drogi wojewódzkiej nr 134 pomiędzy miejscowościami Rzepin, a Lubiechnia. Na miejsce zdarzenia zadysponowano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, pracują też policjanci i strażacy. Łączenie do działania zadysponowano 6 zastępów OSP i PSP. Strażacy będą też zabezpieczać lądowanie śmigłowca ratunkowego.

Jak wynikało z pierwszych informacji przekazanych przez strażaków, doszło tam do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych - volkswagena i volvo. Przy zderzeniu kierowca volkswagena wyleciał z samochodu przez przednią szybę, prawdopodobnie nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Strażacy i ratownicy medycznie prowadzą reanimację kierowcy. Pozostałe dwie osoby, które uczestniczyły w wypadku, są ciężkim stanie.

- 51-letni mężczyzna kierujący volkswagenem podczas manewru wyprzedzania zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym volvo, którym podróżował 50-letni kierowca i 48-letnia pasażerka. Pomimo reanimacji zmarł 51-letni kierowca volkswagena. Natomiast ciężko ranny kierowca volvo został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie, a poszkodowana pasażerka karetką pogotowia do szpitala w Słubicach – mówi Magdalena Jankowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. 

Na drodze wojewódzkiej nr 134 trwają czynności ratownicze, trasa pomiędzy Rzepinem a Ośnem Lubuskim jest całkowicie zablokowana.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości