Rolnicy znów na „ekspresówce”. Będą blokować drogę S3 do Zielonej Góry

16 lutego 2024, 13:57, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Protest rolników w naszym regionie nabiera na sile. Nie ma dnia, żeby nie była zablokowana ekspresowa „trójka” pomiędzy Gorzowem a Myśliborzem. Od wtorku, 20 lutego rolnicy zablokują też kierunek południowy. S3 będzie nieprzejezdna codziennie w godzinach 10-20!

Kolejny dzień kierowcy jadący w kierunku Szczecina nie mogą korzystać z drogi ekspresowej S3. Z powodu protestu rolników z województwa zachodniopomorskiego, tuż przed godziną 14 zamykany jest odcinek pomiędzy Gorzowem a Myśliborzem. Kierowcy, którzy chcą jechać w kierunku stolicy Pomorza Zachodniego, muszą korzystać z dróg alternatywnych. Ale i tam nie jest łatwo, bo ciągniki pojawiają się też regularnie na krajowej 119, czyli starej „trójce”. Jadą w kolumnie z prędkością około 15 kilometrów na godzinę, skutecznie utrudniając poruszanie się innym uczestnikom ruchu.

Do Zielonej Góry nie dojedziemy S3. Blokada 10 godzin dziennie, przez cały miesiąc

Od wtorku, 20 lutego 2024 roku podobna sytuacja będzie miała miejsce na południe od Gorzowa. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, rolnicy mają blokować drogę pomiędzy Świebodzinem a Zieloną Górą. O ile protest w okolicach Myśliborza trwa 2-3 godziny, to ten na południe od Gorzowa trwać ma aż 10 godzin. S3 pomiędzy węzłami Świebodzin a Zielona Góra zablokowany będzie miedzy 10 a 20. I to do 20 marca, czyli przez cały miesiąc!

Alternatywą – jak w przypadku trasy na Szczecin, będzie stara „trójka”. Pewne jest jednak, ze i tam rolnicy pojawią się ze swoim sprzętem.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości