Rolnicy przedłużyli protest. Droga S3 będzie zablokowana przez całą dobę!

20 lutego 2024, 17:39, Anna Kluwak
fot. Newslubuski.pl
Blisko 100 rolników, którzy swoimi traktorami blokują węzeł S3 w Sulechowie postanowiło przedłużyć protest aż do środy 21 lutego do godz. 18. To oznacza, że droga ekspresowa S3 pomiędzy Świebodzinem a Zieloną Górą będzie zablokowana przez całą dobę.

We wtorek 20 lutego odbył się kolejny ogólnopolski protest rolników, którzy sprzeciwiają się przede wszystkim sprowadzaniu zboża z Ukrainy na rynek europejski oraz założeniom Zielonego Ładu. Rolnicy w województwie lubuskim strajkowali w kilku miejscach m.in. w Gorzowie, Międzyrzeczu, Strzelcach Krajeńskich, Sulechowie czy Żaganiu.

Najbardziej newralgicznym punktem, gdzie strajkowali rolnicy była droga ekspresowa S3, która została całkowicie zablokowana w kilku miejscach. Rolnicy blokowali traktorami ekspresówkę od węzła Gorzów Północ do węzła Pyrzyce, a także od węzła Świebodzin Południe do węzła Zielona Góra Północ oraz wjazdy na ekspresówkę w Międzyrzeczu.

Rolnicy przedłużają protest. Droga ekspresowa S3 pomiędzy Świebodzinem a Zieloną Górą będzie zablokowana przez całą dobę

Protest na węźle S3 w Sulechowie, w którym bierze udział blisko 100 traktorów i pojazdów osobowych, miał potrwać od godz. 10 do 20. Jednak rolnicy zdecydowali się przedłużyć protest i będą strajkować całą dobę, aż do godz. 18 w środę 21 lutego. To oznacza, że całkowicie zablokowana będzie droga ekspresowa S3 od węzła w Świebodzinie do Zielonej Góry.

- Organizatorzy protestu poinformowali, że blokada przejazdu na trasie S3 na wysokości Sulechowa będzie przedłużona do środy 21 lutego do godziny 18. Prosimy kierujących o wybieranie tras alternatywnych lub skorzystanie z przygotowanych przez policjantów – czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Okazuje się, że rolnicy planują zostawić swoje traktory na noc na węźle w Sulechowie, a następnie wrócić na miejsce protestu rano.

Zablokowana S3 w województwie lubuskim. Trasa objazdów zablokowanej drogi ekspresowej S3

- droga ekspresowa S3 na węźle Świebodzin Południe - policjanci będą przekierowywać ruch pojazdów na drogę powiatową tzw. „starą trójkę” przez Rosin - Kalsk do Sulechowa;

- Sulechów - skrzyżowanie ulic Warszawskiej i Północnej. Samochody osobowe będą kierowane przez policjantów na objazd ulicami Warszawską i Zielonogórską w kierunku na „starą trójkę” do Cigacic i Zielonej Góry. Samochody ciężarowe policjanci skierują przez ulicę Północną, a następnie ulicę Leśną, ulicę Odrzańską do drogi wojewódzkiej DW278 w kierunku Bojadeł i nowego mostu w Milsku lub przez Krężoły do drogi krajowej DK32 w kierunku na Wolsztyn;

- droga ekspresowa S3 na węźle Zielona Góra Południe - samochody ciężarowe policjanci będą kierować ruch pojazdów na drogę wojewódzką DW 282/279 Nowy Kisielin – Droszków – most w Milsku. Ssamochody ciężarowe jadące do Strefy Aktywności Gospodarczej (tzw. „Spalony Las”) po weryfikacji będą przepuszczane przez policjantów.

- droga ekspresowa S3 na węźle Zielona Góra Północ - samochody osobowe na węźle północnym będą kierowane na ul. Trasę Północną (DW298) i dalej na „starą trójkę” przez Zawadę i Cigacice. Policjanci zamkną zjazd na trasę S3 w kierunku Sulechowa z Trasy Północnej oraz z Osiedla Pomorskiego i trasy głównej drogi krajowej S3 od strony Nowej Soli;

- Zielona Góra – Zawada - samochody ciężarowe będą kierowane na drogę wojewódzką DW279 przez Jany i Przytok w kierunku mostu w Milsku.

- Cigacice – most - sygnalizacja świetlna zostanie wyłączona – policjanci będą kierować ruchem pojazdów.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości