Kolory wiosny. Gorzów wypełni się pięknymi kwiatami

7 marca 2024, 12:17, Oprac. Marcin Kluwak
Wiosna zbliża się wielkimi krokami, co oznacza, że władze Gorzowa szykują się do wiosennego przystrojenia miasta kwiatami i roślinami ozdobnymi. W obliczu nadchodzącego sezonu urzędnicy poszukują odpowiedniej firmy, która podejmie się zadania sadzenia kwiatów i roślin ozdobnych w miejskich donicach oraz kwietnikach.

Tradycyjnie, wraz z nadejściem wiosny, Gorzów ożywa nowymi nasadzeniami. Dlatego właśnie władze miasta poszukują profesjonalnej firmy, która podejmie się dostarczenia roślin ozdobnych do obsadzenia miejskich donic, kwietników, oraz innych ozdobnych elementów miejskiej przestrzeni. Dodatkowo firma będzie odpowiedzialna za wykonanie samych nasadzeń oraz regularną pielęgnację, włączając w to utrzymanie czystości na obszarze posadzonym roślinami.

Miasto Gorzów oczekuje zgłoszeń zainteresowanych firm do czwartku, 14 marca. Umowa będzie obowiązywać przez 11 miesięcy. Warto zaznaczyć, że wykonawca będzie zobowiązany do przeprowadzenia nie tylko wiosennych nasadzeń, lecz także jesienią, w październiku.

Wiosenne nasadzenia w Gorzowie ożywią miasto swoim pięknem. Kwiaty i rośliny ozdobne zagoszczą w kilkudziesięciu lokalizacjach na obszarze miasta. Potencjalny wykonawca będzie odpowiedzialny za posadzenie roślin w 177 betonowych donicach, 70 drewnianych donicach, 10 donicach tarasowych, 14 wieżach kwiatowych oraz w 51 amplach. Dodatkowo kwiaty zostaną posadzone również w kwietnikach gruntowych.

W samych kwietnikach planowane jest zasadzenie różnorodnych gatunków roślin, takich jak begonie, surfinie, szałwia, lawenda, werbena, rozchodnik okazały, aksamitka, pelargonie, czosnek ozdobny, kostrzewa sina, żurawka czy ostnica.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości