Piękny budynek w centrum Gorzowa wciąż czeka na nabywcę. Potaniał 9-krotnie

7 marca 2024, 12:29, Oprac. Marcin Kluwak
Od kilku lat właściciel zabytkowego Cesarskiego Urzędu Pocztowego przy ul. Pocztowej w Gorzowie stara się bezskutecznie sprzedać budynek. Cena tego historycznego obiektu w samym sercu miasta została ponownie obniżona i teraz wynosi jedynie 1 mln 990 tys. zł, co stanowi prawie 9-krotny spadek w porównaniu z początkową ofertą, która wynosiła aż 17 mln 800 tys. zł.

Firma Orange Polska, która ma użytkowanie wieczyste tego zabytkowego budynku aż do 2089 roku, nieustannie próbuje pozbyć się obiektu. W 2020 roku cena wynosiła 17 mln 800 tys. zł, jednakże brak zainteresowania spowodował kolejne obniżki. Nawet po obniżeniu do 3 mln 500 tys. zł w maju 2023 roku, nie udało się znaleźć kupca. Teraz cena wynosi zaledwie 1 mln 990 tys. zł, co sugeruje desperację ze strony właściciela.

Budynek Cesarskiego Urzędu Pocztowego w Gorzowie, zbudowany w 1890 roku, to obiekt o charakterze eklektycznym z czerwonej cegły, bogaty w architektoniczne detale nawiązujące do różnych stylów, takich jak gotyk, barok i klasycyzm. Mimo wielu lat budynek zachował swój pierwotny wygląd. Na przestrzeni prawie 5000 metrów kwadratowych mieści się budynek biurowy oraz gospodarczy, a teren jest ogrodzony i posiada miejsca parkingowe.

Źródło: gorzowianin.com


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości