Gorzów: 21 rodzin do eksmisji. Rekordzista z długiem 90 tys. zł!

8 marca 2024, 09:17, Oprac. Marcin Kluwak
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie szykuje się do przeprowadzenia 21 eksmisji lokatorów, którzy utracili prawo do lokalu socjalnego. Wśród nich jest rekordzista z ulicy Łokietka, zalegający z czynszem 90 tysięcy złotych. Eksmisje rozpoczną się na początku maja.

Na liście eksmisyjnej znajduje się blisko 500 rodzin z Gorzowa. W większości przypadków lokatorzy od lat nie płacą czynszu i dewastują mieszkania. Stan niektórych lokali jest skandaliczny: wszechobecny brud, zniszczone meble, odpadające kafelki, grzyb na ścianach, a nawet fekalia na podłodze.

Przetarg na eksmisję zostanie ogłoszony w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Zostanie wybrana firma, która zajmie się przeprowadzką eksmitowanych do pomieszczeń tymczasowych.

Dyrektor ZGM Paweł Nowacki w rozmowie z portalem gorzowianin.com podkreśla, że eksmitowane osoby to nie tylko dłużnicy, ale również osoby stwarzające zagrożenie dla innych mieszkańców. Rekordzista z ulicy Łokietka dewastował lokal i był agresywny wobec sąsiadów.

Zadłużenie w mieszkaniach komunalnych i socjalnych w Gorzowie jest ogromne i na koniec 2023 roku wynosiło około 76 milionów złotych. Eksmisje to ostateczność, ale konieczna ze względu na dobro pozostałych lokatorów i kondycję finansową miasta.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości