Gorzów: Nowy asfalt na Kosynierów Gdyńskich. Prace rozpoczną się w poniedziałek

8 marca 2024, 15:34, Oprac. Marcin Kluwak
W poniedziałek, 11 marca firma Eurovia przystąpi do wylewania asfaltu na kolejnym odcinku ul. Kosynierów Gdyńskich oraz na skrzyżowaniu z ul. Słowiańską i Żwirową. To będzie pierwsza warstwa asfaltu. Cała inwestycja ma być gotowa we wrześniu 2024 roku.

Przebudową ul. Kosynierów Gdyńskich, skrzyżowania ul. Kosynierów Gdyńskich z Roosevelta, Słowiańską i Żwirową, oraz budową ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry zajmuje się firma Eurovia Polska S.A. za kwotę 27 mln 411 tys. 818,07 zł. Zgodnie z najnowszym harmonogramem prac, cała inwestycja powinna być gotowa do września 2024 roku.

Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie informuje, że w poniedziałek, 11 marca, wykonawca planuje kolejny etap prac. Na lewej stronie ul. Kosynierów Gdyńskich, z wyłączeniem skrzyżowania z ul. Mościckiego, rozpocznie się układanie pierwszej warstwy asfaltu. Równolegle, pracownicy będą zajmować się układaniem masy bitumicznej na połowie skrzyżowania ul. Żwirowej, Słowiańskiej, Roosevelta i Kosynierów Gdyńskich.

Wykonawca zapowiedział, że podczas pracy przy układaniu asfaltu mogą pojawić się utrudnienia dla kierowców oraz mieszkańców. Wskazano, że niewykluczone są sytuacje, w których dojazd do posesji, w danym dniu, zostanie czasowo ograniczony – czytamy w komunikacie spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Z kolei w sezonie letnim planowane jest układanie warstwy ścieralnej na całej długości ul. Kosynierów Gdyńskich.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości