Rolnicy odblokują jeden odcinek drogi S3

12 marca 2024, 10:14, Oprac.: Marcin Kluwak
Rolnicy z województwa zachodniopomorskiego zdecydowali o zmodyfikowaniu protestu na drodze ekspresowej S3. Zamiast blokować całkowicie trasę między Myśliborzem a Pyrzycami, postanowili odblokować ten odcinek. Nadal jednak pozostanie zablokowany odcinek Gorzów – Myślibórz.

Początkowo, rolnicy rozpoczęli blokadę drogi S3 między węzłem Gorzów Północ a Pyrzycami na początku lutego. Pierwsze tygodnie protestu ograniczały się do blokowania trasy codziennie w godzinach 14-16. Jednakże zaostrzyli swój protest, zamieniając go na całodobowy.

Od 26 lutego trwa całodobowa blokada drogi S3 między Gorzowem a Pyrzycami, co stwarza trudności dla kierowców, zmuszonych do korzystania z objazdów i wydłużania tras. Wstępnie planowano, że blokada potrwa do środy 20 marca.

Jednakże rolnicy zdają sobie sprawę, że protesty stanowią ostatnią deskę ratunku dla ich gospodarstw i dla polskiego rolnictwa. Po spotkaniu z premierem zdecydowali, że protest może trwać dłużej.

Teraz, rolnicy postanowili zmodyfikować protest. Od wtorku 12 marca, odcinek Myślibórz – Pyrzyce zostanie odblokowany, ale trasa między Gorzowem a Myśliborzem nadal będzie zablokowana.

Rolnicy zauważają trudności, jakie stwarzają kierowcom i mieszkańcom, więc postanowili zgodnie ze sugestiami służb zmodyfikować blokadę. Od wtorku 12 marca, ruch pojazdów będzie wznowiony na odcinku drogi S3 Szczecin - Myślibórz w ten sposób, że pojazdy jadące od strony Szczecina w stronę Gorzowa będą mogły dojechać do węzła Myślibórz i na nim będą musiały zjechać na tzw. "starą trójkę", natomiast pojazdy jadące w stronę Szczecina będą mogły wjechać na S3 także już na węźle Myślibórz. Nadal jednak droga S3 pozostanie zablokowana na odcinku węzeł Myślibórz - Gorzów Północ w obu kierunkach.

Organizatorzy protestu liczą, że te zmiany przyniosą ulgę kierowcom i mieszkańcom, umożliwiając jednocześnie rolnikom skuteczniejszą walkę o spełnienie ich postulatów.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości