Kierowców w Gorzowie czeka prawdziwy koszmar. 20 marca samochód lepiej zostawcie w domu

15 marca 2024, 10:43, Oprac. Marcin Kluwak
W środę, 20 marca rolnicy ponownie planują protest. Tym razem zapowiada się prawdziwa blokada na drodze ekspresowej S3 na węźle Gorzów Południe, co może doprowadzić do chaosu drogowego. Dodatkowo odbędzie się rotacyjna blokada drogi krajowej nr 22 przy ulicy Kasprzaka. Akcja protestacyjna w Gorzowie potrwa 12 godzin.

W ostatnich tygodniach rolnicy protestowali w różnych regionach Polski, wyrażając sprzeciw wobec importu zboża z Ukrainy na europejski rynek oraz polityki związanej z tzw. Zielonym Ładem. Odcinek drogi ekspresowej S3 między węzłem Gorzów Północ a węzłem Myślibórz pozostaje stale zablokowany. Dodatkowo, od godziny 13 w niedzielę, 17 marca, do godziny 22 w środę, 20 marca, planowana jest całodobowa blokada autostrady A2.

Teraz okazuje się, że rolnicy z powiatu gorzowskiego oraz północnej części województwa lubuskiego szykują kolejny protest w Gorzowie, który ma być bardziej intensywny.

Protest rolników w Gorzowie rozpocznie się o godzinie 7 rano w środę, 20 marca, i potrwa do godziny 19 wieczorem. W tym czasie rolnicy zablokują drogę ekspresową S3 na węźle Gorzów Południe oraz będą przeprowadzać rotacyjne blokady na drodze krajowej nr 22 przy ulicy Kasprzaka.

- Droga ekspresowa S3 zostanie całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Dodatkowo będziemy przeprowadzać rotacyjne blokady na drodze krajowej nr 22 w okolicach skrzyżowania przy ulicy Kasprzaka. Przez 30 minut blokujemy ruch na DK22, po czym przez kolejne 30 minut umożliwiamy przejazd. Wybraliśmy taką formę protestu, ponieważ czujemy się ignorowani. Na szczęście coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że polityka związana z Zielonym Ładem negatywnie wpływa na nas wszystkich i popiera nasze działania – mówi Krzysztof Madej, przewodniczący akcji protestacyjnej w Gorzowie, w rozmowie z portalem gorzowianin.com.

Z uwagi na całkowitą blokadę drogi ekspresowej S3 na węźle Gorzów Południe przez 12 godzin oraz rotacyjne blokady na drodze krajowej nr 22 przy ulicy Kasprzaka (30 minut blokady, 30 minut przejazdu), kierowców czeka poważny paraliż komunikacyjny.

Kierowcy podróżujący drogą ekspresową S3 od strony Zielonej Góry będą musieli skierować się na węzeł Skwierzyna Zachód, aby korzystać z "starej trójki" w kierunku Gorzowa. Wracając na drogę ekspresową na węźle Gorzów Zachód, niestety napotkają na kolejną blokadę, która sięga aż do Myśliborza. W związku z tym kierowcy będą zmuszeni kontynuować podróż "starą trójką" w stronę Myśliborza.

Osoby podróżujące drogą krajową nr 22, które chcą uniknąć długiego oczekiwania w korku przez 30 minut, mogą skorzystać z objazdu drogą wojewódzką nr 132 przez Bogdaniec i Nowiny Wielkie, a następnie drogą wojewódzką nr 131 przez Przemysław do Krzeszyc, gdzie mogą wrócić na drogę krajową nr 22.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości