Promil alkoholu w organiźmie. Pijana matka wiozła dziecko do szkoły

25 marca 2024, 10:43, Oprac.: Marcin Kluwak
źródło: KMP w Gorzowie
W trakcie akcji "Trzeźwy Poranek" przeprowadzonej przez gorzowską policję udało się zatrzymać aż sześciu kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Wśród nich znaleźli się m.in. kierowca busa z 1,5 promila we krwi oraz matka, która wiozła dziecko do szkoły, a miała blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Zaskakującym faktem jest, że trzech z zatrzymanych kierowców nie posiadało wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdów, a jeden z nich miał nawet nałożony zakaz prowadzenia.

Akcja miała miejsce w poniedziałek, 25 marca, tuż po godzinie 6 rano, na ulicach Kostrzyńskiej i Szczecińskiej w Gorzowie. W ciągu dwóch godzin funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość prawie 1500 kierujących.

Już kilka minut po rozpoczęciu akcji pierwszy pijany kierowca trafił do radiowozu. Następni zostali zatrzymani w ciągu kolejnych minut. Kierujący busem miał we krwi niemal 1,5 promila alkoholu i był w drodze do pracy z innymi pasażerami. Kobieta zatrzymana przez policję miała prawie promil alkoholu, a w jej pojeździe znajdowało się dziecko.

W sumie policjanci zatrzymali łącznie 6 osób, które prowadziły pojazdy, będąc pod wpływem alkoholu. Jeden z nich złamał nakaz sądowy dotyczący prowadzenia pojazdów, a trzy kolejne nie posiadały wymaganych uprawnień. Wszystkie te przypadki będą poddane dalszemu postępowaniu.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości