Pociąg towarowy śmiertelnie potrącił mężczyznę. Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości ofiary

26 marca 2024, 10:34, Anna Kluwak
fot. Marcin Kluwak
W rejonie dworca kolejowego w miejscowości Szczaniec doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny przez pociąg towarowy. Śledczy próbują ustalić tożsamość ofiary i proszą o kontakt o osoby, które mogą mieć na ten temat jakiekolwiek informacje.

W poniedziałek 25 marca o godz. 15.20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie otrzymał zgłoszenie o potrąceniu postronnej osoby przez pociąg na terenie dworca kolejowego w miejscowości Szczaniec. Na miejsce zostały wysłane policyjne patrole, zastępy straży pożarnej i pogotowie.

Kiedy służby dotarły na miejsce, okazało się, pociąg towarowy śmiertelnie potrącił mężczyznę. Niestety na ratunek było już za późno. Mężczyzna zginął na miejscu. Ruch pociągów na trasie Zbąszynek – Świebodzin był wstrzymany przez kilka godzin. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora.

Policjanci próbują ustalić tożsamość ofiary, ponieważ mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów. - W związku ze śmiertelnym potrąceniem przez pociąg towarowy mężczyzny w rejonie dworca w Szczańcu, policjanci prowadzą czynności zmierzające do identyfikacji ofiary. Jeżeli ktoś posiada informacje na temat zdarzenia lub posiada informacje na temat możliwej tożsamości potrąconego mężczyzny, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 47 793 52 11 lub 47 793 52 12. Jeżeli ktoś posiada informacje o osobie, która nie wróciła do miejsca zamieszkania i nie ma z nią kontaktu, również prosimy o telefon – mówi Marcin Ruciński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Ofiara to mężczyzna w wieku około 40 lat. Ubrany był w czarną bluzę z napisem kappa, jeansy, oraz czarne klapki z napisem kappa.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości