Władze Żagania wyślą mieszkańcom życzenia i maseczki

16 grudnia 2020, 11:03
fot. Urząd Miasta Żagania
Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą zupełnie inne, niż do tej pory. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa i wprowadzonych obostrzeń. Dlatego też burmistrz Żagania postanowił sprawić swoim mieszkańcom niecodzienny upominek. Do skrzynek pocztowych trafią dwie atestowane maseczki wraz z życzeniami świątecznymi.

Odwołane wigilie miejskie czy jarmarki, brak wspólnego kolędowania czy ograniczenia podczas kolacji wigilijnej, którą powinniśmy spędzić tylko w gronie domowników - tak wyglądają tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Wszystko przez pandemię koronawirusa i wprowadzone restrykcje.

W tej sytuacji, władze Żagania postanowiły sprawić mieszkańcom miasta niecodzienny prezent. Do 11 tys. zarejestrowanych skrzynek pocztowych w Żaganiu, trafi upominek w postaci – dwóch atestowanych maseczek wielokrotnego użytku wraz z certyfikatem oraz życzenia świąteczne. Przygotowane i zapakowane pakiety będą roznoszone do skrzynek przez jedno z żagańskich przedsiębiorstw.

– Ten trudny rok pokazał, że najważniejsze jest zdrowie. Nie wiemy, jak długo jeszcze będziemy musieli stosować się do wprowadzonych ograniczeń, ale w trosce o siebie i bliskich powinniśmy używać certyfikowanych materiałów. Niech zbliżające się święta będą dla nas zdrowe i spokojne - podkreśla Andrzej Katarzyniec, burmistrz Żagania.

Na zakup maseczek dla mieszkańców oraz ich dostarczenie do skrzynek pocztowych przeznaczono 81 tys. zł, które pochodzą głównie ze środków na przeciwdziałanie alkoholizmowi.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości