Kostrzyn: pociągiem nie przejedziemy przez granicę

16 grudnia 2020, 12:23
Ważna informacja dla osób podróżujących pociągiem pomiędzy Kostrzynem nad Odrą a Berlinem. Od 13 grudnia wyłączony został ruch kolejowy przez granicę polsko-niemiecką. Jest to związane z rozbiórką mostu przez Odrę. Od kilku dni pasażerowie do stacji Kustrin-Kietz muszą dojeżdżać autobusową komunikacją zastępczą.

Ograniczenia dotyczą ruchu pociągów RB26 relacji Kostrzyn nad Odrą – Belin Lichtenberg/Berlin Ostkreuz. Od 13 grudnia, wraz z wprowadzeniem w życie nowego rozkładu jazdy pociągów, trasa tego pociągu została skrócona do stacji Kustrin-Kietz. Pasażerowie, którzy chcą dojechać do lub z Kostrzyna nad Odrą, muszą granicę pokonać autobusową komunikacją zastępczą.

Dotyczy to wszystkich połączeń realizowanych przez Niederbarnimer Eisenbahn (NEB) na granicy Kostrzyn/Kustrin-Kietz. Jest to 19 połączeń na dobę. Podróż przez granicę do stacji Kietz, według niemieckiego rozkładu jazdy trwać ma 9 minut. Później pasażerowie mają 5 minut na przesiadkę do pociągu, który oczekiwać będzie na stacji Küstrin-Kietz.

TUTAJ dostępny jest aktualny rozkład jazdy na linii RB26 w formacie PDF


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości