Śmiertelny wypadek koło Żar. Zginął 17-latek na motocrossie

16 grudnia 2020, 13:25
fot. Lubuska policja
Policjanci z Żar wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku z udziałem motocyklisty do którego doszło w lesie w okolicach miejscowości Trzebiel. Na motocyklu typu cross zginął 17-letni chłopak.

We wtorkowe popołudnie 15 grudnia na leśnej drodze gruntowej w rejonie miejscowości Trzebiel w powiecie żarskim doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty. 17-latek kierujący motocrossem zginął na miejscu. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Nastolatek uderzył w drzewo.

- W zderzeniu z innym pojazdem, przeszkodą lub upadkiem, kierowcę motocykla nie chroni karoseria pojazdu, poduszki powietrzne, czy pasy bezpieczeństwa i jest on z tego powodu szczególnie narażony na utratę zdrowia, a nawet życia. Przede wszystkim należy pamiętać, że jazda po śliskiej, czy nierównej nawierzchni wiąże się z ogromnym ryzykiem. Nigdy nie wiadomo, jak zachowa się pojazd po gwałtownym najechaniu na dziurę, konar drzewa, czy śliski kamień przykryty liśćmi – podkreśla Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości