W Szprotawie w domach dziecka będzie bardzo rodzinnie

16 grudnia 2020, 13:38
foto: UM Szprotawa
W Szprotawie powstają dwa rodzinkowe domy dziecka. To nic innego, jak małe domy dziecka, w których podopieczni będą mieszkać w niemal domowych warunkach. Inwestycja realizowana przez Powiat Żagański rzeczowo oraz finansowo wspierana jest również przez gminę Szprotawa.

Każdy z budowanych domów przy ulicy Sobieskiego posiada dwie kondygnacje. Dół budynku to przestrzeń wspólna składająca się z kuchni i jadalni, gabinetu rehabilitacyjnego, pokoi wychowawców, łazienki, pralni, kotłowni, spiżarni. Na górze zaś znajdować będą się pokoje dla dzieci. Atmosfera w tego typu obiektach przypomina bardziej tą panującą w domu niż w ogromnych placówkach. Sprzyjać ma nawiązywaniu bliskich relacji między dziećmi a ich prawnymi opiekunami. Daje również dzieciom możliwość wychowywania się w rodzinnych warunkach.

- Prace przebiegają sprawnie i bez zakłóceń – mówi burmistrz Szprotawy, Mirosław Gąsik. – Zgodnie z planem domki zostaną oddane do użytku w przyszłym roku. Moją ambicją jest zbudowanie w pobliżu domków strefy rekreacyjnej - pumptruck czyli składającego się z szybkich zakrętów i muld niewielkiego toru łączącego jazdę rowerem z wszechstronnym treningiem.

Rodzinkowe domy dziecka to kolejne, po Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy oraz inwestycjach drogowych, przedsięwzięcia z sukcesem realizowane wspólnie z samorządem powiatu.

źródło: UM Szprotawa


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości