Kosin: mała wioska z dużym sercem

16 grudnia 2020, 14:23
Sołectwo Kosin pod Drezdenkiem w województwie lubuskim zorganizowało nietypową akcję – konkurs na najbardziej kreatywną choinkę. Wszystkie ozdoby trafią na licytację dla mieszkanki Drezdenka – Julii Widery. Konkurs wygrały choinki wykonane z… płatków kosmetycznych i lateksowych rękawiczek.

Zasady konkursu ogłoszone przez sołectwo w Kosinie były bardzo proste. Wystarczyło wykazać się kreatywnością i wykonać zupełnie wyjątkową choinkę. Zrobić jej zdjęcie i wysłać w wiadomości prywatnej do organizatorów. W konkursie zwyciężyła kreacja, która uzyskała najwięcej reakcji na portalu społecznościowym.

Zwyciężyła choinka wykonana przez jedną z mieszkanek - Paulinę Zych. Internautom bardzo spodobała się też choinka stworzona z rękawiczek lateksowych, która wspólnie wykonali Pacjenci Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego przy Szpitalu Powiatowym w Drezdenku. Co prawda niebieska choinka nie zajęła pierwszego miejsca, ale nie to się liczy. Najważniejszy był szczytny cel, który przyświecał tej akcji.

Wszystkie nadesłane choinki będą licytowane. Oczywiście nie chodzi o zdjęcia, ale o oryginale prace. Dochód z licytacji trafi na konto 11-letniej Julii, która od dłuższego czasu walczy z jedną z najcięższych form padaczki. Zbiórka na leczenie dziewczynki zorganizowana jest na portalu siepomaga.pl ==> LINK DO ZBIÓRKI <===

Julia przebywa na leczeniu w klinice w Niemczech, specjalizującej się w leczeniu najcięższych form padaczki. Lekarze są w szoku – tak ciężkiego przypadku jak Julcia jeszcze nigdy nie widzieli. Julia miała 300 napadów na dobę, padaczka szarpała jej ciałem praktycznie co chwilę. Lekarze mówią, że ratunkiem dla Julci jest tylko operacja wycięcia jednej półkuli mózgu. Córeczka straci mowę i częściowo widzenie, ale będzie żyć…


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości