Drezdenko: ulica Pierwszej Brygady doczeka się remontu

18 listopada 2020, 15:11, red
Nareszcie dobra wiadomość dla mieszkańców Drezdenka. Za kwotę blisko 6 milionów złotych wykonany zostanie remont jednej z najważniejszych ulic w mieście. Zniszczona i długo nieremontowana droga zyska nowy blask.

Mowa tu o ulicy Pierwszej Brygady w Drezdenku, po której przebiega droga wojewódzka numer 181 prowadząca w kierunku Niegosławia i dalej do granicy województwa lubuskiego. Remontu doczeka się odcinek w granicach administracyjnych miasta.

- Droga będzie miała nową nawierzchnię, chodniki, zjazdy, zatoki, ścieżkę rowerową, spowalniacze ruchu i aktywne oznakowanie – wylicza burmistrz Drezdenka Karolina Piotrowska.

Wymieniona będzie również sieć kanalizacji deszczowej, wodociągowej, elementy kanalizacji sanitarnej, a także oświetlenie. Zadanie wykona Firma EUROVIA POLSKA S.A. za kwotę blisko 6 milionów złotych. Inwestycja już czeka na realizację, a jej zakończenie zaplanowano na koniec października 2022 roku.

Gmina pozyskała dotację z Funduszu Dróg Samorządowych na połowę kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.
To bardzo ważny projekt dla mieszkańców Drezdenka. Ulica Pierwszej Brygady jest trasą dość ruchliwą, mieszkańcy wielokrotnie skarżyli się na to, że przejeżdżające tamtędy pojazdy rozwijają bardzo duże prędkości. Dlatego na drodze mają pojawić się między innymi spowalniacze, w postaci wysepek.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości