Próbował zabić ojca swojej partnerki na terenie Niemiec. Został zatrzymany po pościgu

17 grudnia 2020, 09:16
fot. Lubuska policja
Niemiecka policja prowadziła pościg za mężczyzną, który usiłował zabić ojca swojej partnerki. Mężczyzna uciekał osobowym renault w stronę Polski. Tuż po przekroczeniu granicy, zjechał z autostrady A2 i został zatrzymany przez policjantów z powiatu sulęcińskiego na drodze krajowej nr 22.

Zespół patrolowo-interwencyjny z Komendy Powiatowej Policji został skierowany na węzeł autostrady A2 miejscowości Torzym. Wszystko przez to, że niemiecka policja przez ponad 300 kilometrów prowadziła pościg za samochodem osobowym marki renault modus, którego kierowca usiłował zabić ojca swojej partnerki.

Za 28-letnim mężczyzną został wystawiony został europejski nakaz aresztowania. Kierowca uciekał w stronę Polski, dlatego też na autostradzie A2 zostały ustawione posterunki blokadowe. Okazało się jednak, że 28-latek tuż po przekroczeniu granicy postanowił zjechać z autostrady, prawdopodobnie udając się w stronę Torzymia.

- Policjanci z Sulęcina wnikliwie patrolowali drogę krajową nr 22. W pobliżu jednej ze stacji paliw zauważyli poszukiwany samochód. W środku znajdował się młody mężczyzna ubrany w bardzo charakterystyczną niebieską bluzę. Policjanci od razu przystąpili do zatrzymania 28-latka, który jak się okazało był pijany. Mężczyzna miał w swoim organizmie niemal promil alkoholu. Jego zachowane były bardzo niezrównoważone, od histerycznego śmiechu przechodził w stan agresji – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Sulęcińscy policjanci po tym, jak zatrzymali 28-latka, przewieźli go do komendy. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Obecnie mężczyzna przebywa w gorzowskim areszcie śledczym. Czeka go ekstradycja do Niemiec, gdzie odpowie przed tamtejszym sądem za usiłowanie zabójstwa.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości