Szpital w Drezdenku dostał 10 łóżek od WOŚP

17 grudnia 2020, 09:33, mk
fot: Szpital w Drezdenku
10 specjalistycznych łóżek czterosekcyjnych trafiło do Szpitala Powiatowego w Drezdenku. Jest to dar fundacji WOŚP, która wspomaga placówki służby zdrowia od wielu lat. Nowe łóżka to lepszy komfort dla pacjentów i sprawna obsługa przez personel.

Fundacja Jurka Owsiaka od początku trwania epidemii koronawirusa wspiera polską służbę zdrowia. WOŚP rozpoczęła swoje działania zaraz po stwierdzeniu pierwszych przypadków zachorowań w naszym kraju i już wtedy do drezdeneckiego szpitala sukcesywnie wpływały paczki zawierające środki ochrony osobistej dla medyków. Wśród nich były między innymi kombinezony, maseczki FFP2, ochraniacze na obuwie, maseczki chirurgiczne, przyłbice oraz rękawice. Szpital w Drezdenku wnioskował do Fundacji WOŚP o kolejny sprzęt medyczny.

Dzięki staraniom szpitala, do placówki trafiło 10 specjalistycznych łóżek czterosekcyjnych. Posiadają one pełną regulację elektryczną umożliwiającą uzyskanie komfortowej pozycji dla pacjenta. Są wyposażone w materace hybrydowe, składające się z gąbki i specjalnych komór powietrznych, co umożliwia pełną stabilizację pacjenta. Zapewniają one komfort leżenia jak i sprawną obsługę łóżka przez personel. Nowe łóżka zastąpią te najbardziej wysłużone, aby zapewnić jak najlepszy komfort wszystkim pacjentom.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości