Był tak pijany, że prawie wypadł z kabiny. Kierowca ciężarówki miał 2,5 promila

17 grudnia 2020, 10:36
fot. Lubuska policja
Policjanci ze Słubic przerwali niebezpieczną jazdę samochodu ciężarowego na drodze krajowej nr 31. Osoba jadąca za tirem zgłosiła, że jego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Kiedy policjanci zatrzymali pojazd ciężarowy, okazało się, że jego kierowca jest tak pijany, że prawie wypadł z kabiny. 51-letni obywatel Ukrainy miał w swoim organizmie 2,5 promila alkoholu.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Słubicach otrzymał zgłoszenie od jednego z kierowców, że jazda samochodu ciężarowego marki daf wskazuje na to, że osoba nim kierująca może być pod wpływem alkoholu. Na miejsce został wysłany policyjny patrol.

Dokładne opisanie pojazdu i kierunku jazdy pozwoliło na błyskawiczną interwencję policyjnego patrolu i skuteczne zatrzymanie ciężarówki na drodze krajowej nr 31 w miejscowości Drzecin.

- Podczas kontroli kierujący ciężarówką był tak pijany, że omal nie wypadł z kabiny. Badanie trzeźwości wykazało ma w swoim organizmie 2,5 promila alkoholu. Samochód, którym jechał obywatel Ukrainy został zabezpieczony na parkingu. Natomiast 51-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie – mówi portalowi lubuskie24.pl Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Mężczyzna odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia. Policjanci podkreślają, jak ważny jest każdy sygnał o niebezpieczeństwie na drodze, w tym o podejrzeniu kierowania pod wpływem alkoholu. Każde takie zgłoszenie będzie traktowane priorytetowo przez policjantów.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości