Dwa lubuskie szpitale w "złotej setce"

17 grudnia 2020, 23:10
Szpital w Nowej Soli na 19 miejscu, w Gorzowie na 26. Rzeczpospolita opublikowała coroczny ranking szpitali – tzw. złotą setkę. W badaniu uczestniczą te szpitale, które dobrowolnie chcą skonfrontować swoje funkcjonowanie z innymi placówkami. Badania przeprowadzone były w tym roku, jednak oceniały rok 2019.

W "Złotej Setce" znalazły się dwa lubuskie szpitale: Wielospecjalistyczny Szpital SP ZOZ w Nowej Soli (18. Miejsce) oraz Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. (26. Miejsce).

– Zmodernizowaliśmy wiele oddziałów, szpital zyskał wysokospecjalistyczny sprzęt, a dzięki prowadzonym inwestycjom, szpital poszerza zakres świadczonych usług. Obecnie kończymy rozbudowę szpitala o oddziały anestezjologii i intensywnej terapii oraz hematologii. Jak pokazuje ranking, te działania są skuteczne – mówi o szpitalu w Gorzowie marszałek Elżbieta Anna Polak.

- Nasz, nowosolski szpital na 18 miejscu w złotej setce najlepszych lecznic w Polsce w rankingu opublikowanym przez prestiżowy dziennik Rzeczpospolita. Wielkie, wielkie gratulacje dla całego zespołu. Jesteście Państwo WIELCY – mówił z koli o sukcesie nowosolskiej placówki burmistrz tego miasta – Jacek Milewski.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości