Rajd 28-latka zakończony w policyjnym radiowozie

18 grudnia 2020, 08:43
foto: Lubuska Policja
Bez uprawnień i pod wpływem narkotyków. Żarscy policjanci zatrzymali po krótkim pościgu 28-latka, który nie zatrzymał się do kontroli. Całe zdarzenie miało miejsce w miniony wtorek w Żarkach Wielkich

Tego dnia policjanci kryminalni z żarskiej komendy podczas służby wytypowali do kontroli drogowej samochód marki BMW, który przejeżdżał przez miejscowość Żarki Wielkie. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak mężczyzna zignorował je. Nie zatrzymał się do kontroli i ze znaczną prędkością kontynuował jazdę. W pewnym momencie, w jednej z miejscowości, wjeżdżając na drogę brukowaną, stracił panowanie nad pojazdem, który przewrócił się na bok i zatrzymał na kołach. Wówczas mężczyzna wysiadł z samochodu i rozpoczął pieszą ucieczkę w kierunku lasu.

W ślad za nim w pościg ruszyli policjanci, którzy zatrzymali go po krótkiej chwili. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie, a także w samochodzie narkotyki. Środki zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych, wstępnie test wykazał, że są to metaamfetamina i amfetamina. Zachowanie 28-latka wskazywało, że może być pod wpływem narkotyków, w związku z tym do dalszych badań laboratoryjnych pobrana została krew. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu żarskiego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie czekał na dalsze czynności. Kolejnego dnia został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa oraz wykroczenie odpowie teraz przed sądem. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie pod wpływem narkotyków kara do 2 lat.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości