Aresztowanie nauczyciela: „To szok dla naszej wspólnoty”

18 listopada 2020, 15:38
W Zielonej Górze od wtorkowego popołudnia nie mówi się praktycznie o niczym innym. Po informacji, jaka ukazała się w sieci, dotyczącej zatrzymania jednego z nauczycieli SP numer 21, głos zabrała dyrekcja placówki.

Nikt już nie ukrywa, w jakiej szkole uczył zatrzymany przez policję mężczyzna. Jak ustalili dziennikarze GL, dyrekcja zapewniła, że po otrzymaniu oficjalnego pisma potwierdzającego postawione zarzuty nauczyciel zostanie natychmiast zawieszony w czynnościach.

- Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze prowadzi śledztwo przeciwko 28-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucono dokonanie przestępstw polegających na utrwalaniu i przechowywaniu treści pornograficznych z udziałem małoletnich — art. 202 par. 4 kk i art. 202 par. 4 a kk. 16 listopada br. sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy – tłumaczy Zbigniew Fąfera, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

- Aresztowanie nauczyciela z naszej szkoły pod zarzutem pedofilii jest szokiem dla wspólnoty szkolnej, naszej kadry, pracowników, rodziców i uczniów. Zamierzamy w pełni współpracować z organami ściągania, aby wyjaśnić całą sprawę. Zapewniamy jednocześnie, że wcześniej nie docierały do dyrekcji szkoły jakiekolwiek skargi, czy to od uczniów, czy też od rodziców, dotyczące tego nauczyciela. Było wręcz przeciwnie, był on powszechnie chwalony za swoją pracę. Chciałabym jednak podkreślić, że społeczność szkolna wyraża głębokie współczucie dla potencjalnych ofiar oraz ich rodzin – dodaje dyrektor Konopacka. – twierdzi w rozmowie z Gazetą Lubuską Dorota Konopacka, dyrektor placówki.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości