Pętla Bobrowicka w nowej odsłonie

18 grudnia 2020, 10:03
foto: UM Szprotawa
Droga była mocno wyeksploatowana, nie było też miejsc parkingowych. Po licznych skargach i uwagach mieszkańców, zmodernizowana droga Peli Bobrowickiej została oddana do użytku. Całość przedsięwzięcia, które zakłada dodatkowo ustawienie zestawów wypoczynkowych oraz oznakowania, podniesie walory turystyczne tej tak chętnie odwiedzanej trasy pieszo- rowerowej.

- Dobra pogoda sprzyja ruchowi na świeżym powietrzu – zachęca do aktywności fizycznej burmistrz Szprotawy - Mirosław Gąsik. – Dlatego zapraszam spacerowiczów i cyklistów do odwiedzenia nowo wyremontowanej trasy Pętli Bobrowickiej. Dla rozpoczynających turystyczną przygodę dodam, że trasa rozpoczyna się w Nowej Koperni, dalej wiedzie przez fragment Borów Dolnośląskich, kończąc swój bieg w pobliżu leśniczówki w Bobrowicach. Po drodze, na wysokości stawów, znajduje się miejsce rekreacyjno- wypoczynkowe „Śniadanisko”.

Dla zmotoryzowanych turystów, przy wjeździe na szlak, przygotowane zostały miejsca parkingowe. W najbliższym czasie parking zostanie ogrodzony i wyposażony w miejsce do siedzenia. Podobnie, wzdłuż szlaku pętli, wkrótce ustawione zostaną zestawy wypoczynkowe oraz oznakowanie turystyczne.

Remont drogi oraz budowa miejsc parkingowych to odpowiedź na liczne skargi i uwagi mieszkańców dotyczące mocno już wyeksploatowanej nawierzchni tego popularnego ciągu rekreacyjnego. W ramach wykonanych prac istniejąca wierzchnia warstwa drogi, na długości ok. 2200 m, została ściągnięta frezarką, przemiałowana oraz utwardzona. Powstały również miejsca parkingowe. Wkrótce pojawią się cztery komplety wypoczynkowe, a cała trasa zostanie oznakowana drogowskazami turystycznymi. Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy i przy współfinansowaniu z Nadleśnictwem Szprotawa.

Fotoreportaż


1/5 Pętla Bobrowicka w nowej odsłonie

1/5 Pętla Bobrowicka w nowej odsłonie

2/5 Pętla Bobrowicka w nowej odsłonie

2/5 Pętla Bobrowicka w nowej odsłonie

3/5 Pętla Bobrowicka w nowej odsłonie

3/5 Pętla Bobrowicka w nowej odsłonie

4/5 Pętla Bobrowicka w nowej odsłonie

4/5 Pętla Bobrowicka w nowej odsłonie

5/5 Pętla Bobrowicka w nowej odsłonie

5/5 Pętla Bobrowicka w nowej odsłonie

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości