Nowa Sól: strażacy bezpieczni na pierwszej linii frontu

18 grudnia 2020, 12:19
fot. Starostwo Powiatowe w Nowej Soli
To oni są na pierwszej linii frontu. Otwierają drzwi do mieszkań, gdy nie ma kontaktu z lokatorem, ratują ofiary wypadków drogowych, czy pożarów. Potrzebne im są więc środki ochrony osobistej. W takie ratowników z regionu nowosolskiego wyposażyło starostwo powiatowe

Starostwo Powiatowe w Nowej Soli postanowiło odpowiedzieć na złożoną do urzędu interpelację Radnego Powiatowego Jarosława Intka oraz pismo komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli i przekazać środki ochrony osobistej jednostkom ochotniczym, oraz zawodowym. Do jednostek zostały przekazane kombinezony, ochraniacze na buty, maseczki oraz jednorazowe rękawiczki. Pakiety dla strażaków będą sukcesywnie uzupełniane.

- W ostatnim czasie w obecności komendanta PSP Tomasza Dubera oraz Radnych Jarosława Intka i Andrzeja Staroszczuka, na co dzień Druhów Strażaków, mogłam przekazać środki ochrony osobistej. Docelowo pakiety ochronne trafią do wszystkich Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu nowosolskiego. Po raz kolejny mogłam osobiście podziękować za gotowość do współpracy. Oby nigdy nie trzeba było z tej pomocy korzystać w szerszej skali. Niestety dynamiczna sytuacja epidemiologiczna w powiecie już zweryfikowała tę potrzebę – mówiła starosta powiatu nowosolskiego Iwona Brzozowska.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości