Żagań: nowa stołówka i kuchnia w SP2

18 grudnia 2020, 12:50
fot. UM w Żaganiu
Co prawda szkoła teraz świeci pustkami, ale gdy tylko uczniowie do niej wrócą, będą mogli cieszyć się ze świeżo wyremontowanej stołówki w SP2 w Żaganiu. Szkoła otrzymała na ten cel dofinansowanie z rządowego programu “Posiłek w szkole i w domu”.

Wszystkie urządzenia, na których przygotowywano posiłki dla dzieci, wymagały wymiany. Oprócz remontu pomieszczeń zakupiono nowe wyposażenie kuchni, w której codziennie przygotowywane było około 350 posiłków dla uczniów dwóch szkół podstawowych.

Jest to kolejna z tegorocznych inwestycji w żagańską oświatę. W tym roku uruchomiono nowoczesne ogrzewanie gazowe w budynku “Jedynki”, stworzono nowe klasy przyrodnicze oraz naprawiono cieknący dach w “Siódemce”. Wykonano postulowane od lat zadania, dzięki którym szkoły w Żaganiu stały się bezpieczniejsze dla uczniów. W roku 2021 gmina planuje budowę nowego przedszkola w mieście, dzięki czemu poprawią się znaczenie warunki opieki nadnajmniejszymi mieszkańcami Żagania.

W ramach programu pozyskano dofinansowanie w wysokości 79 319,32 złote, całkowity koszt inwestycji wyniósł 130 000 złotych.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości