Wycieńczonemu bocianowi pomogli policjanci

19 listopada 2020, 12:33
Szprotawscy policjanci otrzymali nietypowe zgłoszenie o zbłąkanym bocianie, który wylądował na jednej z posesji. Mundurowi zaopiekowali się bocianem i nakarmili wycieńczone zwierzę. O sytuacji poinformowano przedstawicieli samorządu, którzy znaleźli bocianowi odpowiednie schronienie. Tam zwierzę będzie bezpiecznie oczekiwało… wiosny.

Wielokrotnie piszemy o tym, że policjanci niosą pomoc potrzebującym w najróżniejszych sytuacjach życiowych – jak się często okazuje nie tylko ludziom – pomagamy także zwierzętom. Tak jak we wtorkowy wieczór (17 listopada), gdy szprotawscy policjanci - sierżant sztabowy Fabian Papis oraz sierżant sztabowy Marcin Sinicki we wtorek (17 listopada) zostali skierowani przez dyżurnego na ulicę Wieniawskiego w Szprotawie, gdzie na terenie jednej z posesji znajdował się bocian. Policjanci potwierdzili to zgłoszenie. Zauważyli spacerującego, zbłąkanego bociana, który nie odleciał ze swoimi towarzyszami prawdopodobnie ze względu na wcześniejszą kontuzję.

Bocian nie był ranny, nie bał się ludzi, nie uciekał kiedy się do niego podchodziło. Jednak nie mógł być pozostawiony bez opieki, gdyż był bardzo wycieńczony i zbliżająca się zima mogłaby być trudnym okresem do przetrwania. Policjanci schwytali bociana i przewieźli do komisariatu, gdzie na początek został przez nich nakarmiony. Następnie mundurowi powiadomili o całej sytuacji Urząd Miejski w Szprotawie, którego przedstawiciel przyjechał po bociana na komisariat i oznajmił policjantom, że znalazł dla zwierzęcia odpowiednie schronienie i opiekę, która potrwa pewnie… aż do wiosny.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości