Napad na Żabkę na gorzowskim Górczynie

19 grudnia 2020, 20:57
fot. Marcin Kluwak
Dwóch zamaskowanych mężczyzn wtargnęło do Żabki i zażądało od sprzedawczyni wydania gotówki. Sceny rodem z gangsterskiego filmu miały miejsce w sklepie na osiedlu Górczyn w Gorzowie Wielkopolskim.

Do napadu na sklep Żabka doszło w sobotnie popołudnie 19 grudnia przy ul. Korfantego na os. Górczyn w Gorzowie. Dwóch zamaskowanych mężczyzn z przedmiotem przypominającym broń weszło po godz. 13 do sklepu i zażądało od ekspedientki pieniędzy. - Jeden z mężczyzn groził kobiecie bronią, drugi stał na czatach. Ekspedientka próbowała wezwać pomoc, na całe szczęście oddzielała ją pleksa, więc napastnik nie miał jak jej złapać. Złodzieje zostali spłoszeni przez innego klienta – opowiada portalowi gorzowianin.com czytelniczka.

Na miejsce została wysłana policja, w tym grupa dochodzeniowo-śledcza. Policyjny technik zabezpieczył ślady, które zostawili mężczyźni oraz nagranie z monitoringu na którym widać całe zdarzenie.

- Potwierdzam, że do sklepu weszło dwóch mężczyzn, którzy zażądali od kobiety pieniędzy. Ostatecznie nie dostali tych pieniędzy i uciekli. Dla dobra śledztwa nie mogę zdradzać więcej szczegółów dotyczących sprawy – mówi Magdalena Ziętek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Według artykułu 280 kodeksu karnego, za usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi od 3 do 12 lat więzienia. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości