Będzie przebudowa DK22

21 grudnia 2020, 13:34
Mamy dobre wiadomości dla mieszkańców gminy Deszczno i Krzeszyce w powiecie gorzowskim. Na 22-ce przebiegającej przez te gminy ma być bezpieczniej. GDDKiA planuje remont blisko 13-kilometrowego odcinka. Droga ma być poszerzona o pół metra, pojawią się też nowe chodniki i wyspy spowalniające.

Po remoncie droga ma być szersza. Obecnie pas ruchu ma 3,5 metra, po obu stronach ma zostać dobudowane po pół metra. Przebudowane zostaną skrzyżowania i co ważne – na wlotach do miejscowości Krasowiec oraz Prądocin mają pojawić się wyspy spowalniające ruch drogowy.

Przebudowane zostaną zatoki autobusowe, doprowadzony będzie tam ruch pieszych i zamontowane nowoczesne oświetlenie. W ramach przebudowy zostaną przebudowane lub wybudowane (tam, gdzie nie ma) ciągi piesze na odcinku od Krasowca do Prądocina.

Zaprojektowanie dokumentacji technicznej ma kosztować blisko 5 milionów złotych. Po sporządzeniu dokumentacji technicznej nastąpi etap wyłaniania wykonawcy i według GDDKiA ma on trwać 12 miesięcy. Sama przebudowa ma potrwać do 25 miesięcy.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości