Nowy Impuls już uszkodzony. Co się stało?

21 grudnia 2020, 16:12, mk
Przed nami przedświąteczny szczyt przewozów, a w regionie z obiegu wypada jeden najnowszy skład z Newagu. Pociąg miał zderzenie ze zwierzyną. Nie wiadomo, czy przed świętami powróci na tory.

Trójczłonowy zespół trakcyjny firmy Newag, to najdłuższy pociąg, jaki dysponuje Polregio na trasie z Kostrzyna do Poznania. W piątkowe popołudnie, jeden z dwóch dostępnych składów wypadł z tzw. obiegu. Powód? Zderzenie ze zwierzyną.

Do kolizji doszło w piątkowy wieczór na tasie pomiędzy Nowym Drezdenkiem a Krzyżem, a informacje o zakłóceniach w ruchu pociągów otrzymaliśmy od naszego czytelnika.

- Potwierdzam kolizję ze zwierzyną leśną pojazdu SA95-001. W chwili obecnej wciąż trwają oględziny pojazdu w związku z tym nie można jeszcze podać dokładne daty włączenia go do ruchu – informuje Paweł Nijaki z Polregio.

Już w piątek z powodu kolizji, występowały utrudnienia w ruchu pociągów na odcinku Kostrzyn – Gorzów – Krzyż – Poznań. Niektóre składy były opóźnione o ponad 100 minut. W poniedziałek sytuacja się już nieco unormowała, chociaż niektóre pociągi wciąż notowały opóźnienia.

- Dziś na linii Kostrzyn - Krzyż opóźnione zostały tylko dwa pociągi. Czas opóźnienia nie przekraczał w obu przypadkach 25 minut. Pozostałe połączenia realizowane są planowo – dodaje Paweł Nijaki.

Nowe pociągi spółki Newag pojawiły się na lubuskich torach ponad 2 tygodnie temu. Pisaliśmy o tym szerzej w artykule pt. „Impulsy od Newagu na lubuskich torach”


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości