Rzepin: Kto wywiózł do lasu sztuczną nawierzchnię?

20 listopada 2020, 16:03
poszukuje właściciela porzuconych odpadów, które pochodzą z nawierzchni obiektów sportowych budowanych w ostatnich latach na terenie gmin i powiatów.

-  Jest to sztuczna nawierzchnia jaką możemy spotkać na obiektach sportowych - zwłaszcza na bieżniach,  kortach tenisowych czy boiskach do piłki koszykowej. Wszystkie osoby posiadające wiedzę o  remontach prowadzonych na obiektach sportowych w okolicy leśnictwa Biskupice prosimy o kontakt z biurem nadleśnictwa – mówi Anna Gandecka z Nadleśnictwa Rzepin.

Zaśmiecanie lasów z roku na rok przybiera na sile. Mimo czynionych starań przez leśników, w tym prowadzonych działań edukacyjnych, zjawisko trwa.  Jak alarmują leśnicy ze wszystkich 35 nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, położnych na terenie województw zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego, las przez niektórych jest nadal traktowany jako bezpłatne wysypisko śmieci.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie w 2019 r. wydała na likwidację dzikich wysypisk 2,1 mln zł, wywożąc 11,1 tys. m3 śmieci. Dodatkowe koszty generował wywóz śmieci pozostawianych na obiektach turystycznych i edukacyjnych, gdzie nierzadko wystawione kosze traktowane są jako miejsce zbiórki przywożonych przez „turystów” z domu różnorodnych odpadów. Wydatkowane środki na sprzątanie śmieci mogłyby być przeznaczone na inne cele, np. uatrakcyjnienie oferty turystycznej.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości