Park Handlowy w Nowej Soli rośnie w oczach. Jakie tam będą sklepy?

22 grudnia 2020, 12:57
foto: UM Nowa Sól
Czy duże galerie handlowe odchodzą do lamusa? W wielu miastach w Polsce inwestorzy wolą wybudować park handlowy, czyli parterowy zespół budynków, w którym znajdują się poszczególne sklepy. Taki kompleks powstaje w Nowej Soli przy skrzyżowaniu ulic Staszica i Przemysłowej.

Inwestorem jest Grupa Saller z Wrocławia, która wybudowała już w różnych częściach Polski podobne parki handlowe. Budowa parku w Nowej Soli rozpoczęła się w tym roku i potrwać ma do marca 2021. Na 8 tysiącach metrów kwadratowych będzie 15 lokali handlowo-usługowych. Powstanie też 150 miejsc parkingowych.

Jakich sklepów możemy spodziewać się w parku handlowym w Nowej Soli?

Nie ma jeszcze oficjalnej listy najemców, ale patrząc na podobne tego typu inwestycje, można znaleźć takie sklepy jak: CCC, Euro RTV Agd, Rossmann, Pepco, Martes. W niektórych lokalizacjach znajdują się też Biedronki. Nie brakuje lokalnych piekarni, czy sklepów z wędlinami.

Wśród najemców w handlu detalicznym chętnie współpracujących z Grupą Saller wymienić należy też między innymi: Grupę LPP (Cropp, House, Mohito, Reserved, Sinsay), KiK, Pepco, Hebe, Sportisimo oraz sieci Action i Dealz.

Zakończenie pierwszego etapu planowane jest na koniec kwietnia 2021 roku. - Realizacja odbywać się będzie w dwóch etapach. W pierwszym ma powstać – 3300 mkw., w drugim – 4550 mkw


Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości