Rossmann: Pomagamy jak umiemy. Pomoc trafiła do województwa lubuskiego

22 grudnia 2020, 12:02
fot. Rossmann
Środki higieny osobistej, chemia gospodarcza, żywność i karma dla zwierząt o wartości 4 mln zł trafią do 157 organizacji charytatywnych w całej Polsce. Taki jest efekt czwartej już edycji akcji „Pomagamy jak umiemy”. Pomoc trafiła również do Gorzowa i Zielonej Góry.

Wystarczy mieć aplikację Rossmann PL, skanować ją robiąc zakupy, a punkty które w ten sposób zbieramy trafiają do wybranej organizacji. Pod koniec roku punkty zmieniły się w tony pieluch, mydła czy karmy dla zwierząt. Firma Rossmann rozwiozła te dary do konkretnych placówek: domów dziecka, domów pomocy społecznej, domów samotnych matek, hospicjów czy schronisk dla zwierząt. Udało się w ten sposób zebrać aż 5 mln zł.

Pomoc trafiła również do województwa lubuskiego. Otrzymało ją: Gorzowskie Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Gorzowie Wielkopolskim, Dom Samotnej Matki - Fundacja Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Zielonej Górze oraz Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze

- Ponieważ ten rok był nietypowy, firma Rossmann podjęła decyzję by jeden milion złotych przeznaczyć na zakup kremów do rąk dla pielęgniarek, lekarzy i ratowników z 93 szpitali walczących z epidemią. Czyli dla tych, którym szczególnie należy się nasza wdzięczność i wsparcie. W przyszłym roku będziemy kontynuowali naszą akcję pod hasłem „Pomagamy jak umiemy kobietom”. Pomoc trafi m.in. do domów samotnej matki i matek niepełnosprawnych dzieci - Jakub Jankowski z biura prasowego Rossmann.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości