Gasili ich dom, teraz pomagają wrócić do normalności

24 grudnia 2020, 12:34, Marcin Kluwak
foto: OSP Skwierzyna
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia rodzinę z miejscowości Wiejce pod Skwierzyną spotkało ogromne nieszczęście. Ogień strawił dom, w którym mieszkali. Zniszczeniu uległo prawie wszystko – meble, urządzenia i zabawki. Poszkodowana rodzina nie została bez dachu nad głową. W kilka dni zorganizowano zbiórkę, a strażacy z miejscowego OSP przekazali sprzęt, zabawki i choinkę wraz z ozdobami.

Ogień wybuchł późnym wieczorem. Pierwsze zajęły się materiały łatwopalne, które składowane były przy piecu. Pożarem objęty był niemal cały dom. Po ugaszeniu okazało się, że zniszczeniu uległo wyposażenie mieszkania – meble, sprzęt agd i zabawki dla trójki mały dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Więcej o zdarzeniu pisaliśmy w artykule pt:. Pożar w Wiejcach. To mogło skończyć się tragedią

- Rodzina znalazła się w bardzo trudnej sytuacji życiowej, ale jak mówi przysłowie „nadzieja umiera ostatnia”. Już na drugi dzień znaleźli się ludzie dobrej woli, którzy zorganizowali zrzutkę na jednym z portali społecznościowych, ktoś przyniósł ubrania, ktoś inny przybory codziennego użytku. Gmina Skwierzyna w trybie pilnym zapewniła nowe mieszkanie, a pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej wszechstronną pomoc – mówi Michał Kowalewski – prezes OSP Skwierzyna.

Do pomocy pogorzelcom włączyli się również skwierzyńscy strażacy. Wśród członków OSP zorganizowali zbiórkę pieniężną i w środę, 23 grudnia godzinach południowych odwiedzili z prezentami rodzinę w ich nowym miejscu zamieszkania. Strażacka delegacja przekazała zestaw mebelków dziecięcych, zabawki, środki czystości, czajnik elektryczny, oraz przybory kuchenne. Strażacy przekazali również choinkę wraz z ozdobami świątecznymi.

- Uśmiech i radość na twarzach domowników utwierdziły nas wszystkich, że pomaganie jest fajne – dodaje prezes Michał Kowalewski.

Fotoreportaż


1/5 Pomoc dla pogorzelców z miejscowości Wiejce

1/5 Pomoc dla pogorzelców z miejscowości Wiejce

2/5 Pomoc dla pogorzelców z miejscowości Wiejce

2/5 Pomoc dla pogorzelców z miejscowości Wiejce

3/5 Pomoc dla pogorzelców z miejscowości Wiejce

3/5 Pomoc dla pogorzelców z miejscowości Wiejce

4/5 Pomoc dla pogorzelców z miejscowości Wiejce

4/5 Pomoc dla pogorzelców z miejscowości Wiejce

5/5 Pomoc dla pogorzelców z miejscowości Wiejce

5/5 Pomoc dla pogorzelców z miejscowości Wiejce

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości