Bus ze szczepionkami przeciwko COVID-19 wjechał do Polski

25 grudnia 2020, 23:04
W pierwszy dzień świąt wieczorem bus marki mercedes sprinter przewożący pierwszą partię szczepionek przeciwko COVID-19 przekroczył Polską granicę. Tuż przed godz. 22 bus ze szczepionkami wjechał na autostradę A2 w Świecku i ruszył dalej w trasę policyjnym konwoju.

W piątkowy poranek 25 grudnia bus marki mercedes sprinter opuścił zakłady Pfizera w belgijskiej miejscowości Puurs i wyruszył w stronę Polski. Samochód dostawczy typu chłodnia z wizerunkiem pingwina po 8-godzinnej podróży przekroczył granicę niemiecko-polską w Świecku.

Samochód ze szczepionkami przeciwko COVID-19 wjechał do Polski w piątek 25 grudnia o godz. 21.49. Zanim bus ruszył w dalszą podróż, zjechał na chwilę na terminal w Świecku, gdzie dołączyła do niego policja. Po krótkiej przerwie mercedes ze szczepionkami Pfizera wyruszył w trasę autostradą A2 w policyjnym konwoju – jeden oznakowany radiowóz BMW jechał z przodu, a drugi z tył. W konwoju był również trzeci nieoznakowany radiowóz.

Konwój porusza się autostradą A2 z prędkością 120 km/h. Busem przewożone jest pierwsze 10 tys. szczepionek, które w sobotę 26 grudnia nad ranem trafią do magazynu Agencji Rezerw Materiałowych w Wąwale koło Tomaszowa Mazowieckiego. Szczepionki przewożone są busem w dwóch specjalnych kartonach z suchym lodem w temperaturze około -75 st. Celsjusza.

Natomiast w niedzielę 27 grudnia rozpoczną się pierwsze szczepienia w Polsce przeciwko COVID-19. W województwie lubuskim szczepienia zostaną na początek przeprowadzone w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie oraz w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Na początek szczepienia obejmą pracowników służby zdrowia, czyli pracowników medycznych i niemedycznych szpitali, stacji pogotowia ratunkowego, a także m.in. pracowników aptek, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne czy też pracowników uczelni medycznych i studentów kierunków medycznych.

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości